رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان:
خدمات معاضدتی کانون وکلای دادگستری بار سنگینی از عهده دولت برداشته است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 3492
 
رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان: پذیرش بدون چشمداشت پرونده های افراد نیازمند و بی بضاعت جامعه از سوی وکلای دادگستری بار سنگینی را از عهده دولت برداشته است.
دکتر لیلا رئیسی، رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به مناسبت 5 خرداد و روز حمایت از خانواده زندانیان در گفتگو با روابط عمومی کانون وکلای اصفهان در خصوص فعالیت های این کانون در زمینه حمایت از زندانیان نیازمند وخانواده های آنان گفت: مسئله رسالت اجتماعی خدمت رسانی به مردم نیازمند خدمات معاضدتی و تسخیری، برای کانون های وکلا بسیار حائز اهمیت است، به طوری که کانون وکلای اصفهان یک ساختمان مجزا و مستقل را برای موسسه معاضدت و همچنین کمک به افراد نیازمند اختصاص داده است.
دکتر رئیسی افزود: وکلای دادگستری برای دفاع از حقوق موکل و برای احقاق حقوق او تلاش می‌کنند، چراکه معتقد هستیم یک وکیل دادگستری سرباز عدالت و مدافع جان و مال انسان‌ها و همچنین مدافع حقوق عامه جامعه است.
وی همچنین گفت: بسیاری از همکاران ما بیشتر از تکلیف قانونی، پرونده های تسخیری در طول سال می پذیرند تا به رسالت اجتماعی خود به بهترین شکل عمل کرده باشند و حتی نذر پرونده رایگان دارند. اما متاسفانه بعضا شاهد هستیم که این تلاش وکلای شریف، توسط رسانه ها نادیده گرفته می شود و حتی شاهد برخی توهین ها به نهاد وکالت از سوی برخی رسانه ها هستیم. مسئولیت وکلا از نوع مسئولیت حق‌الناسی است و اعتقاد داریم اگر وکالت فردی را پذیرفتیم باید مشکلات آن را نیز به جان بخریم و وفق قانون از حقوق موکل دفاع کنیم. با وجود همه هجمه های ناروائی که نهاد وکالت را نشانه گرفته وکلای دادگستری در جهت اجرای قانون و دفاع از حقوق افراد لحظه ای غافل نمی شوند.
وی همچنین تاکید کرد: سنگ بنای موسسه معاضدت نیز براساس پذیرش رسالت اجتماعی وکلا بوسیله قانونگذار بنا نهاده شده است تا افراد بی بضاعت و نیازمند جامعه هم از خدمات حقوقی در جهت دفاع از حقوق خود برخوردار باشند. در این موسسه این خدمات به صورت هدفمند و سازماندهی شده به قشر نیازمند جامعه ارائه می گردد.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان ادامه داد: پذیرش بدون چشمداشت پرونده های افراد نیازمند و بی بضاعت جامعه از سوی وکلای دادگستری بار سنگینی را از عهده دولت برداشته و کانون های وکلا این مسئولیت خطیر اجتماعی را با جان و دل پذیرفته اند تا هیچ فردی به دلیل مشکلات مالی از خدمات حقوقی بی بهره نماند.
دکتر رئیسی در ادامه به آمار پرونده های حقوقی و کیفری که در موسسه معاضدت قضائی مورد بررسی قرار گرفته اشاره کرد و گفت: بر اساس مستندات موجود در موسسه معاضدت، آمار مساعدت و کمک به مردم از جمله موکلین زندانی و خانواده های آنان از اول سال 1398 تا پایان فروردین 1401 جمعا بالغ بر 10 هزار نفر می باشد که این آمار نشان دهنده حجم بالای خدمت رسانی و انجام وظیفه کانون وکلای اصفهان است.
 
Share/Save/Bookmark