کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار می کند:
کارگاه مجازی آموزش جامع قراردادنویسی در ده جلسه.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب: 3201
 
وکیل دکتر رضا مقصودی ریاست کمیسیون آموزش کانون وکلای اصفهان در گفت و گو با روابط عمومی این کانون از برگزاری کارگاه مجازی آموزش جامع قرارداد نویسی در ده جلسه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، وکیل دکتر رضا مقصودی ریاست کمیسیون آموزش کانون وکلای اصفهان در گفت و گو با روابط عمومی این کانون از برگزاری کارگاه مجازی آموزش جامع قرارداد نویسی در ده جلسه خبر داد.
وی در بیان هدف و فلسفه برگزاری این کارگاه اظهار داشت:« آنچه ضرورت برگزاری این کارگاه را ایجاب نموده، گسترش روابط معاملاتی اشخاص در جامعه و ضرورت حفظ منافع طرفین قرارداد و احتراز از بروز اختلاف های احتمالی در آینده است.
در واقع اگر این روابط بر پایه چهارچوب و اسلوب و فنون مشخص منطبق بر قانون و عرف حاکم بر موضوع قرارداد تنظیم گردد، ریسک  را به حداقل می‌رساند. همیشه انتخاب مسیر قضایی راه حل مناسبی برای رفع اختلافات نیست. هدف آن است که اشخاص با آموزش درست، اسناد قرارداد را طوری تنظیم نمایند که نه تنها در بردارنده کلیه حقوق و تکالیف آنها باشد، بلکه از وقوع اختلاف و تفاسیر متعدد تا حد قابل توجهی جلوگیری گردد.
قطعاً اسناد تعهدآور از جمله قرارداد ها بایستی توسط کسانی تدوین و تنظیم گردد که بر اصول قرارداد نویسی مسلط بوده و صلاحیت تنظیم قرارداد را دارا باشند.
هرچند که تحصیل در رشته حقوق لازمه صلاحیت برای قرارداد نویسی است، اما متاسفانه دانشگاه ها علی رغم کاربرد بسیار گسترده قراردادها در حوزه صنعت خدمات و تجارت، دانش عملی و مهارت روش ها و فنون تنظیم قرارداد را به دانشجویان تعلیم نمی دهند. لذا با وجود آن که تحصیل در رشته حقوق شرط لازم برای صلاحیت در قراردادنویسی است، اما شرط کافی نیست. قراردادنویسی اسلوب و اصولی دارد که جز با تجربه و آموختن حوزه‌های مرتبط با قرارداد نویسی به دست نمی‌آید. قراردادنویسی مستلزم دانش قانونی و عملی خاصی است که دانشجو در فرصت تحصیل دانشگاهی به آن دست نمی یابد.
‏این محتوای آموزشی تلاش دارد نکاتی را که یک حقوقدان یا غیر حقوقدان (مثلا مدیر  و یا تاجر فعال در صنعت و اقتصاد) برای تنظیم قرارداد باید مدنظر قرار دهد، بررسی و تحلیل نماید.
‏محتوای آموزشی این کارگاه در ۱۱ فصل برنامه‌ریزی شده است که به همراه تنظیم عملی سه مدل قرارداد، زمینه آشنایی عملی و کاربردی مهارت قراردادنویسی را فراهم می نماید. اگرچه محتوای آموزشی این دوره پرداختن به مسائل اساسی قراردادنویسی است، اما لزوماً شامل همه جزئیات نیست.
تلاش بر این است که با بیان مطالب تکمیلی مازاد آن چه به صورت تئوری در دانشگاه آموختیم، بر پایه تجربه عملی قراردادنویسی، فاصله آموزش دانشگاهی با کار عملی در جامعه در مقام مشورت دادن به شرکت های تجاری و مدیریت امور قراردادها پر و این نقیصه برطرف گردد.
این دوره می تواند کلیه علاقه مندان قرارداد نویسی را به حداقل‌های مهارت در این حوزه مجهز کرده و آنها را آماده خدمات رسانی به جامعه نماید.»
دکتر رضا مقصودی افزود:«مدرس این دوره، سرکار خانم بهار نجف پور،، وکیل پایه یک دادگستری، مدرس دانشگاه و پژوهشگر دکتری حقوق خصوصی است و سرفصل مباحث دوره عبارتست از:
-مذاكرات پيشاقراردادي
-تنظيم قرارداد
-امضا و مبادله قرارداد
-اسناد قرارداد
-مكاتبات قراردادي
-اجراي قرارداد
-اختلافات قراردادي
-تغيير و تبديل قرارداد
-واگذاري قرارداد
-تفسير قرارداد
-خاتمه قرارداد»
وی ادامه داد:« ️هزینه ثبت نام برای وکلا و کارآموزان۲۰۰ هزار تومان و برای عموم ۴۰۰ هزار تومان  می باشد. علاقمندان جهت ثبت نام پس از واریز وجه به شماره کارت 6104337390381208 ویا شماره حساب 15537524/71 بانک ملت به نام کانون وکلای دادگستری اصفهان، فیش واریز وجه و سایر مدارک ثبت نام را از طریق پیام رسان واتس آپ روابط عمومی کانون به شماره   ٠٩٠٣٧٤٥٤٢٧٧ ارسال نمایند. ضمنا زمان برگزاری از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ و روزهای برگزاری روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت: ۱۸:۰۰ تا ۱۹:۳۰ از طریق فضای اسکای روم کانون وکلای وکلای دادگستری استان اصفهان خواهد بود.
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark