چهل و سومین جلسه هیأت مدیره سیزدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب: 4394
 

چهل و سومین جلسه هیأت مدیره سیزدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد

 

روز چهارشنبه مورخ 1402/12/02چهل و سومین جلسه هیأت مدیره سیزدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، راس ساعت 10 با حضور دکتر حسین ادیب رئیس، آقای روح اله محمدی بازرس، آقای فرهاد رستم شیرازی، خانم دکتر شیما وفادارنیا و خانم مرضیه سرائیان در محل کانون برگزار شد.

در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه قبلی و فعلی پرداختند.

دکتر ادیب عنوان کردند: نشست فوق‌العادۀ شورای اجرایی اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با حضور هیئت‌رئیسۀ اسکودا، نمایندگان شورای اجرایی و رؤسای کانون‌های وکلای دادگستری در ساعت ۱۴ روز پنجشنبه مورخ 1402/11/26 در محل اسکودا برگزار شد. دستورجلسه این نشست انتخابات هیئت‌رئیسه و بازرسان اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران بود که بر همین اساس مصوب شد: «هیئت مذاکره‌کننده با قوۀ قضاییه دربارۀ انتخابات هیئت‌رئیسه و بازرسان اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران تشکیل و مقرر شد در اسرع وقت نتایج مذاکرات خود را به هیئت‌رئیسۀ اسکودا ارائه دهد. دکتر جعفر کوشا، رئیس اسکودا نیز به عنوان دبیر هیئت مذاکره کننده انتخاب شدند.

رئیس کانون افزود: جلسه مجمع عمومي عادي صندوق حمايت وكلاي دادگستري در تاريخ بیست و ششم بهمن ماه ساعت نه صبح با حضور اعضاء مجمع صندوق و مدير عامل و اعضاء هيات مديره صندوق و رياست كانون وكلاي دادگستري مركز جناب آقاي دكتر بهنام حبيب زاده مومن به عنوان رئيس مجمع عمومي و آقايان سعيد آئينه وند و ناصر امامي فرد به عنوان ناظر و آقاي ابراهيم جلاليان به عنوان منشي جلسه انتخاب و تشكيل يافت و در خصوص دستور جلسه اعلامي مورخ نهم بهمن ماه تصميمات ذيل اتخاذ گرديد:

‏‎دستور جلسه اول- كليات بودجه سال هزار و چهارصد و سه پس از راي گيري به تصويب اعضاء مجمع محترم رسيد و مقرر شد تا سقف مبلغ معين جهت خريد ملك اختصاص يابد.

‏‎-ضمنا مقرر گردید صندوق در خرید ساختمان کانون وکلای دادگستری استان فارس تا سقف مبلغ چهل میلیارد تومان مشارکت و ‌سرمایه گذاری نمايد.

‏‎دستور جلسه دوم- در خصوص افزايش حقوق مستمري بگيران مازاد بر بیست و پنج درصد معنونه در بودجه راي گيري مخفي به عمل آمد و پس از شمارش آراء با افزايش بيش از بیست و پنج درصد حقوق موافقت نگرديد و تصويب نشد.

-مجمع عمومي با پيشنهاد صندوق مبني بر اعطاء وام بدون سود به مستمري بگيران با مبلغ معين موافقت نمودند.

‏‎دستور جلسه سوم- بررسي و تجويز مصوبه بیستم بهمن ماه مجمع در خصوص كارآموزان ورودي سال هزار و چهارصد و دو مبني بر اعطاء مهلت پرداخت حق بيمه صندوق مطابق كارآموزان ورودي هزار و چهارصد پس از بحث و تبادل نظر، مجمع به اتفاق آراء مصوب نمود تا مهلت پرداخت حق بيمه كارآموزان ورودي هزار و چهارصد و دو به مثابه كارآموزان ورودي هزار و چهارصد اعمال شود.

‏‎دستور جلسه چهارم- با بررسي درخواست بازمانده احدي از مشمولين براي احتساب سوابق بين سی تا سی و پنج سال، پس از بحث و تبادل نظر با پيشنهاد احتساب سوابق مرحوم موافقت نگرديد.

‏‎دستور جلسه پنجم- بررسي و اتخاذ تصميم در خصوص پلاك ثبتي دوهزار و دویست و شصت و دو فرعي از صد و هفتاد و دو اصلي بخش یازده تهران مبني بر اخذ دستور نقشه و پروانه ساختمان و نهايت تخريب و نوسازي پس از بحث و تبادل نظر، مجمع با اخذ دستور نقشه و پروانه ساختمان و نهايت تخريب و نوسازي پلاك مزبور با شرط سقف مبلغ معين موافقت نمود.

‏‎دستور جلسه ششم- مجمع عمومي با تشكيل كارگروه جهت بررسي و پيشنهاد تغييرات احتمالي موادي از قانون، اساسنامه و آئين نامه اجرائي ماده هشت صندوق حمايت وكلا و كارگشايان دادگستري موافقت نمود.

‏‎- همچنين مقرر گرديد دبيرخانه اي زير نظر مجمع عمومي صندوق و با محوريت هيات مديره صندوق تشكيل شده و اعضاء دبيرخانه به شرح ذيل تعيين گرديدند:

‏‎آقايان ١-محمود كنارودي از كانون وكلاي استان مازندران ٢-ناصر امامي فرد از كانون وكلاي استان آذربايجان شرقي ٣-محمد كاظم عمارتي از كانون وكلاي استان خراسان رضوي ٤-عليرضا ميرمعصومي از كانون وكلاي استان اصفهان از سوي مجمع عمومي و سه نفر از اعضاء دبيرخانه به پيشنهاد هيات مديره صندوق تعيين شدند.

رئیس کانون تصریح کردند: جلسه تعیین شهر پذیرفته شدگان آزمون وکالت نوبت سال ۱۴۰۲ روز یکشنبه و دوشنبه ۲۹ و ۳۰  بهمن ماه ۱۴۰۲ با حضور نایب رئیس و بازرس کانون و اعضای کمیسیون کارآموزی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد. 

دکتر ادیب افزود: همزمان با فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز استقلال کانون وکلای داگستری و روز وکیل مدافع، کانون وکلای اصفهان همانند سالهای گذشته برنامه های مختلفی برای وکلا و خانواده های محترم آنها برنامه ریزی کرده است.

ایشان ادامه دادند: در همین ارتباط مسابقات فوتسال آقایان جام وکیل مدافع از روز جمعه 27 بهمن 1402 در ورزشگاه پردیس هنر اصفهان آغاز شد و در این دوره 9 تیم به رقابت با یکدیگر می پردازند. همچنین در روز پنج شنبه و جمعه 3 و 4 اسفندماه در محل گالری دیدار آثار هنری وکلای محترم برای بازدید عموم به نمایش درخواهد آمد و نیز دومین فستیوال ورزشی در محل سابق نمایشگاه بین المللی اصفهان واقع در پل شهرستان از ساعت 15 الی 20 برای وکلا و خانواده محترم آنها برگزار خواهد شد. 

سپس هیات مدیره وارد دستور جلسه شد.

دستور اول) هیات مدیره به اتفاق آرا در خصوص پرونده های نقل و انتقال اتخاذ تصمیم نمود. 

دستور دوم ) هیأت مدیره به اتفاق آرا در خصوص پرونده های موردی اتخاذ تصمیم نمود.

دستور سوم) با توجه به انصراف قطعی آقایان محسن دویستی و علیرضا روحانی قهساره از ادامه دوران کارآموزی، هیات مدیره به اتفاق آرا انصراف آنان را پذیرفت. 

دستور چهارم) با توجه به انصراف قطعی آقایان 1- ابوالقاسم کشاورز 2-جان اله گوران و 3-خسرو زمانی علویجه (که قبلا پروانه خود را تودیع نموده بودند) از ادامه امر وکالت،  انصراف نامبردگان به اتفاق ارا مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفت.

دستور پنجم) با توجه به مذاکرات صورت گرفته و مصوبه سابق کارگروه کانون وکلا، دادگستری و زندان اصفهان مبنی بر امکان الکترونیکی شدن ملاقات همکاران با موکلان زندانی، هیات مدیره با اتفاق آرا با خرید یک دستگاه سیستم رایانه برای استفاده در زندان موافقت نمود. 

دستور ششم) با توجه به درخواست ریاست محترم هیات اجرائی کمیسیون کارآموزی، هیات مدیره به اتفاق آرا با عضویت اشخاص ذیل در هیات مزبور موافقت نمود:

1-آقای مهدی صاعد نیا

2- آقای مسعود زارعی سه دهی

3-خانم زهرا شفیعی

4- آقای رضا عرب زاده

دستور هفتم) با توجه به درخواست ریاست کمیسیون امور حقوقی، هیات مدیره به اتفاق آرا با عضویت آقای محمد قنبری جلفائی در کمیسیون مزبور موافقت نمود. 

 

جلسه در ساعت ۱۳ خاتمه یافت.

Share/Save/Bookmark