دستورالعمل نحوه تنظیم و ارسال گزارش های کارآموزی و نقد رای
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب: 3215
 
دستورالعمل نحوه تنظیم و ارسال گزارش های کارآموزی و نقد رای
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان ، دستورالعمل نحوه تنظیم و ارسال گزارش های کارآموزی و نقد رای توسط کمسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به شرح زیر اعلام می گردد.

«دستورالعمل نحوه تنظیم و ارسال گزارش های کارآموزی و نقد رای»
 1. گزارش های کارآموزی بایستی دارای فهرست بوده و از لحاظ شماره، موضوع ، مشخصات اصحاب دعوی و دادگاه منطبق با کارنامه (دفترچه) کارآموزی تنظیم و ارسال گردد.
  کارآموزان بایستی در گزارش های تنظیمی علاوه بر ارائه شرح دادخواست یا شکایت، نحوه رسیدگی و تصمیمات اتخاذی دادگاه در جریان رسیدگی و در خصوص قرارهای احتمالی صادره و کیفیت ابلاغ و دفاعیات طرفین و وکلای ایشان و رای صادره از شعبه گزارش تهیه نمایند.
  کارآموز بایستی در پایان هر یک از گزارش ها، نظر استنباطی خود را حداقل در ده سطر نسبت به موضوع پرونده ، گردش کار، اظهارات و دفاعیات طرفین و تصمیم دادگاه به صورت مستدل بیان کند.
  نقد رای بایستی محصول بررسی، مطالعات و تحقیقات کاراموز باشد و با استناد به قوانین و آراء وحدت رویه و نظریات حقوقدانان و رویه قضایی تنظیم گردد.
  نقد رای بایستی در حجم حداقل 5 صفحه و حداکثر 8 صفحه تهیه و ارائه شود و شامل قسمت نتیجه گیری باشد.
  آراء موضوع نقد می تواند شامل آراء بدوی و تجدید نظر دادگاه ها و یا شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری باشد و آراء صادره بایستی ضمیمه نقد رای گردد.
  منابع مورد استفاده اعم از منابع فارسی، انگلیسی، کتب و مقالات و پرونده ها در پایان نقد رای به ترتیب حروف الفبا قید گردد.
  گزارش های کارآموزی و نقد رای به صورت تایپ شده و فونت BNAZANIN اندازه 14 و تیترها با BN  16 و بصورت bold تنظیم و ارائه شود. 
  گزارش های کارآموزی و نقد رای بایستی حاصل تلاش کارآموز بوده و اصالت داشته باشد. نتیجه هر گونه کپی برداری تکالیف، تجدید دوره و محرومیت از شرکت در اختبار بوده و مشمول تبصره 3 ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت خواهد بود.
 
 1. شش گزارش سه ماه اول تا تاریخ 10/9/1400 و شش گزارش سه ماه دوم تا 30/9/1400 ارائه و چگونگی ارسال مابقی گزارش ها و نقد رای طی اطلاعیه بعدی اعلام می گردد.
  کارآموزان بایستی از طریق سامانه اتوماسیون تحت وب تکالیف و گزارش های کاراموزی و نقد رای را ارسال نمایند.
نکتـــــه :
 • گزارشات کارآموزی از طریق سامانه تحت وب بخش کارآموزی / آموزش
  نقد رای ازطریق سامانه تحت وب بخش کارتابل / درخواست های آنلاین
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
 
Share/Save/Bookmark